ru ua

Що потрібно знати про ламінат?

Что нужно знать о ламинате

Сьогодні практично всі сучасні інтер'єри містити підлогове покриття з ламінату, матеріалу на основі деревостружкової плити. До нього упереджені любителі експериментів з квітами - палітра текстур і відтінків така багата, будь-який паркет і плитка позаздрять.
 
До того ж, ламінат полюбився будівельникам любителям, які виконують ремонт акуратно, але самостійно. Кладка покриття з ламінату не вимагає спеціальних умінь, а отриманий результат має дуже привабливий зовнішній вигляд. У чому ж секрет матеріалу і що потрібно про нього знати?
 
Ламінат має чотиришарову структуру т випускається у формі довгастих дощок, які укладаються на підлогу впритул один до одного.
 
Перший шар - малеміновий з полімерної пропиткою, він захищає все покриття від впливу вологи.
 
Другий шар - деревоволокнистих плит, від ступеня пресування якої залежить термін служби ламінату.
 
Механічне навантаження на ламінат найкраще переноситься покриття, в основі якого лежить ДСП.
 
Третій шар - декоративне оформлення, яке разом з попередніми шарами проходить обробку при високих температурах.
 
Четвертий шар - ламинирующий, закріплює барвник покриття і додає міцності всьому ламінату. Така структура робить ламінат невразливим для багатьох чинників.
 
Способи укладання ламінату - клейовий і замковий. Обидва вони дуже прості і зробити укладку можна самостійно. Замковий або кліковий спосіб - це кріплення пластин ламінату один одному завдяки спеціальним замкових з'єднаннях, які знаходяться в торцевій частині плит. Вони замикаються між собою і утворюють єдине полотно. Перевага цього способу укладання - пластини можливо самостійно демонтувати і замінити при необхідності.
 
Ступінь зношуваності ламінату залежить від класу, до якого він належить, найбільш популярні 31, 32, 33 і 34. 31 клас - це рідко використовується покриття в житлових будинках, поверхня такого ламінату легко пошкодити, тому установка дозволена тільки в приміщеннях з мінімальною ваговій навантаженням.
 
32 і 33 клас - класичний ламінат для підлогового покриття будинку, офісу, холу, конференц-залу. 34 клас відрізняється понад високою міцністю і підходить для громадських місць, де відбувається постійне навантаження і стирання поверхні ламінатае 31, 32, 33 і 34.
 
31 клас - це рідко використовується покриття в житлових будинках, поверхня такого ламінату легко пошкодити, тому установка дозволена тільки в приміщеннях з мінімальною ваговій навантаженням.
 
32 і 33 клас - класичний ламінат для підлогового покриття будинку, офісу, холу, конференц-залу. 34 клас відрізняється понад високою міцністю і підходить для громадських місць, де відбувається постійне навантаження і стирання поверхні ламінату