ru ua

Як укласти ламінат швидко, але надійно

Укладання ламінату, як і інші види ремонтних робіт, не вимагає спеціальної освіти, а тільки знання технології та деяких нюансів. Всю цю інформацію найчастіше можна почерпнути з Інтернету або на нашому сайті https://laminat77.com.ua, переглянувши кілька відеороликів, або ж звернутися за порадою до фахівця. Звичайно ж, ідеальний варіант вирішення проблеми - замовлення майстри з укладання ламінату. Але якщо ви вважаєте, що впораєтеся й самі, тоді ось вам кілька порад від наших фахівців.
 
Почнемо з того, що для укладання ламінату мало тільки його наявності. Ще потрібно звуковбирна підкладка, скоба, подбойних брусок, ножівка по металу і кутник для підрізування дощок, монтажні клини, а також киянка (гумовий молоток).
 
Як правило, ламінат укладають так званим плаваючим способом без кріплення панелей до основи підлоги. Ламіноване покриття тримається за рахунок замкового з'єднання.
 
Перед укладанням ламінату необхідно «вилежатися» дві доби в тій кімнаті, де він буде укладатися, для адаптації під мікроклімат приміщення. За цей час ви встигнете перевірити і при потребі підготувати підлогу для подальших робіт.
 
Справа в тому, що ламінат досить «примхливий» вид підлогового покриття, який «не терпить» надмірної вологості і нерівній поверхні. Тому все нерівності чорнової покриття більше 2 мм повинні бути усунені за допомогою самовирівнювальною суміші або підкладкою під ламінат до початку укладання ламінату. Важливо проконтролювати, що стяжка повністю просохла, інакше через деякий час підлогу деформується і прийде в непридатність, а це неприємність, яка влетить в копієчку, до того ж створить багато додаткових проблем і турбот.
 
Укладати ламінат можна по-різному, починаючи від кута або від стіни, але краще, якщо світло від вікна буде падати паралельно стиках ламинатин, щоб вони не були так помітні. Щоб уникнути деформації підлоги в зв'язку з сезонними змінами вологості і температури повітря, необхідно від стін і інших фіксованих об'єктів зробити відступ на розмір спеціальних клинів, а це 5-7 мм.
 
Як правило, перший ряд статі укладаю пазом до стіни, а остання панель обрізається. Наступний ряд потрібно починати з обрізаної дошки з попереднього ряду. Панель другого ряду ставиться під кутом до першого, щоб відбулося з'єднання ламінату, а потім його підбивають киянкою до клацання, який свідчить про правильність дій і про скріплення ламинатин. Таким чином буде готова основа для подальшого монтажу.
 
Важливо розділяти ламінат в кожному окремому приміщенні невеликими порожками. Це робиться для того, щоб запобігти деформації підлоги в подальшому.
 
Якісний ламінат високого класу, рівну підлогу, хороша підкладка і думаючий працівник - ось запорука успіху вдалою укладання ламінату. І не важливо, який при цьому інструмент ви використовували, головне, що всі етапи пройдено правильно.