ru ua

Переваги та недоліки ламінату

З усіх пропонованих ринком видів підлогового покриття ламінат, напевно, один з оптимальних варіантів для покупки. Він такий же недорогий як і лінолеум або ковролін, але має ту ж вишуканість, що і паркетна підлога. Ламінат може укласти без особливих зусиль кожен, у кого є бажання зберегти свої гроші і попрацювати фізично і таким чином урізноманітнити свої будні.
 
Багато хто думає, що ламінат - це та ж паркетна дошка, тільки дешевше і тонше. Але насправді це зовсім не так. Ламінат схожий на вигляд на паркет, але в його виготовленні деревина не бере. Фактуру дощок дає малюнок, надрукований на папері і покритий вологонепроникною ламінованою плівкою.
 
Які недоліки ламінату?
Якщо говорити про недоліки ламінату, то на першому місці його неоднозначне взаємодія з вологою. Якщо у вас в квартирі ламінована підлога, тоді забудьте про миючому пилососі. Незворотні зміни ламінованої підлоги можуть походити від розлитої на поверхню рідини, особливо в великих кількостях і на тривалий час.
 
Часто це веде до відшарування ламінату і його деформації. Але цього боїться і паркетна дошка, тому не варто покладати на неї занадто великі надії. Волога страшна не так дошках, як для їх стиків, оскільки волога проникає в щілини і підмочує підлогу знизу. Саме тому часто як альтернативу недорогому підлозі вибирають ламінат з фаскою, який не так боїться вологи, має додатковий захист від намокання, а також виглядає елегантніше, ніж звичайний.
 
Ще одним недоліком ламінату є те, що він завдяки своїм електростатичним властивостям може електризуватися і притягати пил, хоча це майже непомітно у дорогих видах ламата. Проглядається пряма залежність якості ламінованого покриття між його класом і ціною. Чим вище якість, тим вище клас і, відповідно, ціна.
 
Ламінат може «гуляти» після укладання, особливо, якщо нерівності чорнової підлоги не були усунені. Але цей недолік може згладити підкладка з кірка, поліпропіленова або підкладка «тихий хід».
 
Які переваги ламінату?
Серед головних достоїнств ламінату, звичайно ж, його вартість. Ціна ламінату значно нижче, ніж вартість хорошого штучного паркету або натуральної паркетної дошки. До того ж, купити ламінат за доступними цінами можна в будь-якому великому будівельному магазині в вашому районі. Звичайно, купити ламінат в Києві або інших великих містах куди простіше, ніж на периферії.
 
Якщо говорити про переваги ламінату, то стійкість до сезонних деформацій схиляє багатьох в його сторону. А все завдяки структурі такого покриття, адже у нього немає спрямованості волокон, як у натуральної деревини, а значить, він не розширюється влітку, і не стискається в зимовий період.
 
Також, що не маловажно, ламінат не вимагає підбору по тону і фактурі, як паркетна дошка. Малюнок на кожній панелі практично однаковий, до того ж підібраний по контрастності і тону.
 
Якщо ви все ж зупинили свій вибір і хочете купити ламінат для підлоги в ваш будинок, зверніть увагу на його клас, екологічність, а також ступінь захисту від електризації. Якщо ці показники будуть високими, тоді і підлогу при правильному догляді послужить вам не гірше, ніж хороша паркетна дошка.