ru ua

Вибір ламінату для приміщення - на що звернути увагу

Підлогове покриття з ламінату - це сучасний і раціональний підхід до оформлення будь-якого приміщення. Використання ламінованого матеріалу для підлоги є відносно новим серед інших варіантів, які прийшли до нас ще з радянських часів. Проте, ламінат вже встиг надійно закріпитися за позицією улюбленців багатьох дизайнерів і не тільки, що дає можливість експериментувати з його використанням в різних варіаціях.
 
Візуально ламінат ви, напевно, бачили, а ось про особливості вибору для різних приміщень знають не всі. Сьогодні ми поговоримо про те, який купити ламінат для різних кімнат в квартирі і приватному будинку, на що варто звернути увагу при монтажі підлогового покриття, і якими особливостями володіють певні види цього матеріалу.
 
Вибір ламінату: на що звернути увагу?
1. Виробник. Ні для кого не секрет, що достаток продуктів на ринку зовсім не говорить про їх високу якість. Тому при виборі ламінату варто звернути свій погляд на виробників, які входять в асоціацію European Producers of Laminate Flooring - EPLF. Ця асоціація включає в себе марки європейських виробників ламінату, які протестовані і відповідають певним вимогам.
Серйозність цього кроку в тому, що інші виробники ламинатной продукції можуть також вказувати певні параметри на упаковці, але за їх достовірність не відповідати, так як контроль їх не здійснюється. Щоб придбати якісний ламінат для своєї квартири, обов'язково вивчайте походження товару.
 
2. Клас. Один з головних показників, який тестується в Європейській асоціації виробників ламінату - це його зносостійкість. Все тому, що напис на упаковці повинна відповідати дійсності. Різні класи ламінату призначені для певних умов, і набуваючи ламінат для приміщень з активним потоком, покриття повинне дійсно витримувати навантаження протягом гарантійного терміну.
31 і 32 класи ламінату ідеально підходять для використання в житлових приміщеннях - квартирах, будинках, котеджах. Основна вимога для використання такого покриття - відсутність великого навантаження на підлогу, помірне тертя і уникнення гострих предметів. Так як ламінат покритий спеціальним шаром плівки для захисту деревної поверхні, її стирання неможливо протягом гарантійного терміну (близько 6-12 років) .;
33 і 34 класи - це ламінат підвищеної міцності, який можна застосовувати не тільки в офісах, але і в громадських місцях. Магазини, торгові зали, кінотеатри, прийомні та приватні заклади - місця з великим потоком відвідувачів, які представляють собою значне навантаження для підлоги. При допустимому використанні ламінату і його правильному підборі, покриття може служити до 30 років за рекомендаціями виробників.
 
3. Екологічна чистота. Незважаючи на те, що ламінат - сучасний матеріал, причиною популярності якого є його екологічність, вам цілком можуть зустрітися підробки. Безпека підлогового покриття має значення в будь-якому приміщенні, не тільки житловому, тому зверніть увагу на склад матеріалу. Впевненість в тому, що ламінат екологічно безпечний, вам дасть позначка на упаковці «Е1».
 
4. Дизайн. Здавалося б, дизайн ламінату - справа смаку і переваг кожного. Безсумнівно, це правда. Мало того, в рамках різних інтер'єрів один і той же дизайн може здаватися абсолютно різним і сприйматися по-іншому. Але кілька практичних підказок вам не завадять, ми вважаємо.
Мало хто знає, що гладка поверхня ламінату - це результат еволюції матеріалу і спроба його здешевлення. Справа в тому, що спочатку ламінат виготовляли як імітацію натурального дерева, на якому обов'язково є певні нерівності поверхні. Вони, звичайно, мали впорядкованого вигляду, так що текстура виглядала благородно і вишукано.
Сучасний же попит на продукцію більш дешевого сегмента привів до того, що дорогу процедуру тиснення залишили без належної уваги, вважаючи за краще робити упор на колір ламінату. Можливо, в рамках будинку вам сподобається саме гладкий ламінат без додаткового декору поверхні. Але якщо ви підшукуєте щось особливе і не позбавлене розкоші - ламінат з тисненням точно додасть шляхетності оформлюється приміщенню.
 
5. Ціна. Критерій вибору вартості на сьогодні задає загальний напрямок ремонту - в умовах певного бюджету покупці звертають увагу на той чи інший сегмент продукції. Варто зазначити, що ніколи немає крайньої межі вартості, адже якщо хтось придумав щось особливе, завжди знайдеться спосіб перевершити дані старання.
Говорячи про гранично високу вартість ламінату, потрібно розуміти, що верхня межа буде обумовлена ​​не тільки якісним походженням і цікавим дизайном. Це можуть бути унікальні деталі, які ви тільки побажаєте втілити. Втім, дорогий завжди була і буде класика з тими елементами розкоші, які шануються навіть на підлогове покриття.
Нижня межа вартості ламінату - трохи менше рідкісне явище, ніж попередня ситуація. Все тому, що побачивши