ru ua

Пристрій підлоги під ламінат: головні принципи і методи роботи

Якщо ваш ремонт добігає кінця, і ви вже визначилися з типом підлогового покриття і вибір зроблений на користь ламінату, тоді необхідно звернути увагу на тонкощі його укладання. Насправді, не важливо, чи вирішили ви зайнятися укладанням ламінованого покриття самі або звернулися за допомогою до фахівців, адже якісна укладання ламінату вимагає не тільки гарного ламінату, а й ідеально рівного чорнового покриття без видимих ​​вад.
 
Від того, яким буде основа під ламінат, залежить термін і якість його служби. Крім того, яким би хорошим фахівцем не був укладальник ламінату, якщо підлога буде нерівним і з тріщинами, йому не вдасться добре виконати свою роботу, як би він не намагався.
 
Саме тому перед укладанням ламінованих панелей варто оцінити чорнове покриття підлоги в своєму будинку. Бажано пройтися по всій площі з рівнем. Якщо перепади складають більше 5 мм, значить, ваш пол потребує доопрацювання.
 
Як правило, його вирівнюють?
А для цього є кілька способів, все залежить від матеріалу самого покриття, виділених на ремонт коштів і, звичайно ж, часу.
 
Вирівнювання підлоги під ламінат, в тому числі і вологостійкий ламінат можна назвати обов'язковим етапом перед його укладанням, адже при наявності найменших нерівностей поверхні замки будуть розхитуватися, скрипіти, оскільки навантаження буде нерівномірно розподіляться по поверхні, в наслідок чого панелі можуть тріснути.
 
Пристрій підлоги під ламінат
 
Якщо у вас бетонна основа для підлогового покриття, тоді можна скористатися шлифовочной машинкою і усунути незначні нерівності за рекордно короткі терміни. Але іноді після шліфування потрібно ще і заливка підлоги самовирівнюється сумішшю. Такий метод використовують повсюдно і дуже часто, оскільки вона швидко висихає, не вимагає особливих навичок і доступна за ціною.
 
Звичайно ж, можна скористатися традиційним дідівським методом і залити поверхню підлоги цементно-піщаною стяжкою. Але тоді тиждень-другий доведеться почекати з ламінатом, оскільки сохнути вона буде набагато довше, ніж Самонівелююча стяжка.
 
Для тих, хто не любить возиться з різного роду розчином, можна вирівняти підлогу за методикою так званої сухої стяжки. Її суть в тому, що спочатку встановлюються лаги - конструкція з бруса, а вже до них кріпляться на дюбелі листи фанери або іншого стружкового матеріалу.
 
Кожен господар сам для себе вирішує, який спосіб влаштування підлоги під ламінат йому підходить і за часом, і по грошах, і по навичкам. Головне, щоб робота була виконана якісно, ​​адже від цього залежить і довговічність ламінату в вашому домі.