Знайомство з натяжними стелями
Натяжна стеля являє собою тонке плівкове або тканинне покриття, яке кріпиться до спеціального профілю по периметру всього приміщення. В даний час для організації натяжних конструкцій використовується два види матеріалів. Це плівки з полівінілхлориду і тканини, просочені поліуретановим складом. Перші застосовуються в переважній більшості випадків. Останнім часом дуже широке поширення отримали багаторівневі натяжні системи, в яких комбінуються різноманітні поєднання різних кольорів та фактур.
Мінімальна відстань, на якому можна провести монтаж натяжної стелі від базової поверхні, становить близько 3 см, якщо ж передбачається установка вбудованих світильників, то даний параметр збільшиться до 8-10 см.
З натяжними полотнами можливе використання будь-яких освітлювальних приладів, але з обмеженням по потужності застосовуваних ламп розжарювання до 60 Вт, а галогенних - до 35 Вт. У випадках необхідності можна змонтувати і більш потужні джерела освітлення, але тільки при проведенні додаткових теплоізоляційних заходів. Всі світильники кріпляться до базової стелі, а в натяжна поверхні робляться прорізи в відповідних місцях, які по периметру обклеюють спеціальними термокольцамі.
Крім світильників різних типів і виконань, на натяжній стелі можуть встановлюватися вентиляційні решітки, підвісні блоки систем кондиціонування, а також датчики пожежної безпеки та охоронної сигналізації.
Для виключення скупчування конденсату в проміжку між базовим і натяжною стелею в спеціальних профілях робляться вентиляційні канали. Якщо ж площа приміщення становить більше 40 м2, то в таких випадках необхідно передбачити повідомлення даного замкнутого простору з загальною обмінною вентиляцією або змонтувати додаткові канали і решітки для примусового повітрообміну.
Дизайн натяжних стельових поверхонь може бути найрізноманітнішим. А щоб зробити такі покриття ще більш оригінальними і нестандартними, можна втілити в реальність надзвичайно красиві системи «зоряне небо» або полотна з використанням фотодруку.
Переваги натяжних стель з ПВХ:
дозволяють комбінувати різні фактури і колірну гамму, яка налічує більше 150 кольорів і відтінків;
приховують всі дефекти і нерівності базової стелі;
будучи водостійкими, здатні витримати до 100 літрів води на квадратний метр своєї площі в разі протікання зверху;
сприяють кріпленню в міжстельовому просторі всіляких акустичних і теплоізоляційних матеріалів;
в натяжну поверхню можна вмонтувати не тільки люстри і світильники, але системи сигналізації, вентиляції та пожежної безпеки;
полотна з полівінілхлориду мають відмінні антистатичні властивості, які дозволяють не накопичуватися пилу і бруду на натяжна поверхні. При необхідності ПВХ плівки легко миються із застосуванням м'якої дрантя і мильного розчину або миючого засобу, що не містить агресивних хімічних речовин і абразиву;
натяжні поверхні легко демонтуються, якщо виникає необхідність в проведенні робіт по обслуговуванню або заміні прихованих комунікацій. Повторний монтаж натяжної стелі ніяк не відіб'ється на його якості;
такі поверхні можна встановлювати як в одній площині, так і під необхідним нахилом, при цьому використовуючи плавні або різкі переходи між рівнями, а також створюючи склепіння, арки, конуси і хвилі.
Велика компанія «Аста Мануфактура» виробляє пристрій натяжних стельових конструкцій будь-якого рівня складності. Досвідчені і грамотні фахівці фірми зможуть перетворити будь-який непримітне приміщення в справжній і неповторний шедевр дизайнерського мистецтва.
Коли вже стелю встановлений, можна подумати і про ламінат з фаскою в свою квартиру.